אודות "עם האדמה"

עם האדמה מקדמת הקמה וטיפוח של "יערות מאכל", חקלאות בת-קיימא.

"יערות מאכל" הם סביבה אקולוגית המאפשרת חיים טובים יותר לקהילה שבה. ביער מאכל נמצא עצי ושיחי פרי, ערוגות ירק, עצים לבנייה והסקה. בתוך היער יהיו בעלי חיים מהבר וגם חיות בית ויהווה נוף ירוק ומטהר אוויר.

הרצון שלנו הוא לקדם יערות מאכל בשטחים חקלאית כמו גם באיזורי מגורים, כדי לקרב את הטבע שהתרחק ולאפשר תזונה טובה יותר וגם מרחב מרפא ונעים. 

במושג חקלאות בת-קיימא, הכוונה היא ליצור מזון באופן שאינו תלוי במשאבים חיצוניים כמו דלק, מחצבים או כימיקלים. השאיפה הוא גם לצמצם את כמות המים שמגיעים בצורה מלאכותית.

הפעילות כוללת:

תוצרת טבעית ואורגנית

שיווק תוצרת אורגנית מובחרת בסלים אישיים עד הבית. סלים בהרכבה שלנו או של הלקוח. לפרטים והזמנות.

חקלאות טבעית

אנו מקימים שני יערות מאכל בשני שטחים חקלאיים –  במושב עולש בעמק חפר וסמוך לכפר-הס בלב השרון. חלק מהתוצרים נמכרים בסלים השבועיים. הפעילות פתוחה להשתתפות. תוכלו ללמוד בה על החקלאות הטבעית, להינות מזמן איכות בטבע ומתוצרת טרייה מעשה ידיכם. לפרטים.

גינון מאכל

אנחנו מייעצים ומקימים גינות מאכל אצל לקוחותינו. הגינון כולל הקמת בוסתן פרי, ערוגות מרפא וערוגות ירקות. הפעילות מתחילה במיני-תכנון פרמקלצ'ר, הקמת הגינה וטיפוח תקופתי. לפרטים.

פעילויות חינוך

כדי להעביר את "זה" הלאה, אנחנו מקיימים פעילויות חינוכיות:

  • הקמנו מרחב חינוכי-אקולוגי ב"חוות שפע שורשים". במרחב מועברות פעילויות חוויתיות לחיבור בין הילדים לטבע ולגינה מזינה. וכן סדנאות וקורסים להעברת הידע.
  • הקמת גינות ירק ופרי בבית-ספר. הפעילות כוללת את הפעילות הגננית והחינוכית. 
  • סדנאות (למבוגרים) להקמת גינת מאכל.

Leave a Comment