בחזרה לעדן

האם האם תהית אי פעם מדוע אתה עובד ?
אי פעם עייף מהחיפוש?

הו! חייבת להיות דרך טובה יותר!
הרם את הידיים למעלה והתפלל!
אלוהים, אתה שומע אותי?
אני מקשיב לך עכשיו.
אני מוכן לסמוך עליך להוביל ולהדריך אותי בדרך כלשהי
בורא העולם נוגע בי בעצמו
הוא נלהב לחשוף תרבות של אהבה ושלום
לעדן … עדן … עדן הוא המקום של חופש
לעדן… עדן… עדן הוא המקום של חופש.
העול שלך הוא קל, הנטל שלך הוא אור. בשבילי להישען עליך כל שארית חיי.
לעדן… עדן… עדן הוא המקום של חופש
(תודה למעוז לואנץ ולדניה ישועה על העזרה בתמלול).

השיר לקוח מהסרט "Back to Eden", המתאר דרך סדורה ופשוטה לגידול מזון, המתאים לכל סוג קרקע בכל אקלים. פול גאוצי, גנן טבעי, המגדל בקלות ובלי השקיה (!) מזון טבעי. לדברי הטועמים בסרט, הירקות מתוקים ובעלי טעם של פעם!

בשיטה של פול, כמו בשיטות גידול פרמקלצ'ר, ביו-פלחה או ביו-אינטנסיב לא משתמשים ברעלים או בדשנים כימיים. השיטה גורמת ליצירת קרקע דשנה, מוגנת מאידוי ומגשם ישיר. הקרקע לא ניתנת להידוק – דבר המסייע לצמחים לחדור עם השורשים! הקרקע הבריאה נותנת תוצרת בריאה, טעימה וחזקה אשר מתמודדת עם מזיקים. פול אומר שגם אם יש חורים קטנים בעלים, אפשר להסיר את החלק הנגוע ולהינות מירק בריא וטעים, בניגוד לירקות בסופר שהם שלמים אך גודלו בסביבת רעלים וכימיקליים.

בסרט, פול מביא ציטוטים מהברית החדשה, אך בעצם הוא מעודד אותנו להשתמש בחושים ובאינטואיציה שלנו. הוא אומר שבמקום לחשוב על כל דבר בצורה אנליטית, חשוב להעלות את השאלות והתשובות לא יאחרו להגיע. גישה טובה בעיניי להתפתחות וצמיחה גם בתחומים אחרים.

לצפיה בסרט

בקרוב, נעדכן את המדריך למגדל שלנו עם פרטי השיטה!

נושאים נוספים...

כללי

Gardening in February

Garden in Israel in Februray might feel like a winter or spring. So we go out and feel… If the plants already blooming we start

גינה

הגינה בפברואר

אז מה עושים עכשיו בגינה? יוצאים החוצה ומרגישים… אם זה מרגיש כמו אביב, כמו פברואר 2018, אז מתחילים את גילוי האביב. ואם זה עדיין חורפי,

הרשמו לקבלת ניוזלטר

קבלו עדכונים על אירועים מעניינים ולמדו עוד קצת על החיבור לטבע