בנק זמן!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

רקע (ויקיפדיה)

סחר חליפין של הזמן הוא מושג בכלכלה, שבו יחידת המטבע האלטרנטיבי היא שעת עבודה של אדם. כל אדם שתורם מזמנו לטובת הזולת, זכאי לקבל זמן שווה לזמן תרומתו לפי רצונו וצרכיו. כך למשל אדם שהחליט להקדיש שעה שבועית, על מנת ללוות כלבים, בתמורה יכול לקבל שעה שבועית בלימוד ספרדית או בטיפול אלטרנטיבי, אם יש אדם המוכן לעשות זאת.

הוגה הרעיון היה עורך דין אמריקני לזכויות אזרח בשם ד"ר אדגר כאהן, בשנות השמונים של המאה ה-20, ביסוד השיטה עמדה המחשבה לשמור על עצמאותם של קשישים ולספק להם שירותים. השיטה שכונתה על ידו Time Dollar (דולר זמן) ופורסמה בספרו "No More Throw Away People", הורחבה לקהילות שונות ומיועדת לקידום עזרה עצמית ולבניית הון אנושי באמצעות התנדבות הדדית.

בבסיס הרעיון של סחר חליפין של הזמן, עומד רעיון השוויון בין בני אדם, וגישה הסוברת שזמנו של כל אדם באשר הוא, יקר במידה שווה. מדד הזמן מוחלט. כנגד כל שעה שהאדם נותן, איכותית ככל שתהיה, הוא יקבל רק שעה אחת מידי כל נותן שירות אחר, בכיר או זוטר. כך למשל עורך דין בכיר שרוצה לתת ייעוץ משפטי, ובתמורה ללמוד לגלוש באינטרנט, לא יוכל לטעון ששעת הייעוץ שווה חמש שעות לימוד, מכיוון ששכר שעת ייעוץ שלו שקול, לשכר של חמש שעות של מדריך מחשבים.

אצלנו

לכל אחד מאיתנו מיומנויות, ידע ויכולות אשר בהשתלב בפרויקטים שונים יכול להתקבל ערך גבוהה יותר מעצם הסינרגיה והפעולה ההדדית. בזמן העבודה המשותפת ידע מועבר, נוצרים חיבורים בינאישיים.

באמצעות האתר, תוכלו להגיש פרויקטים, להרשם לפרויקטים אחרים ולחזק את הקהילה. הרצון שלנו הוא לקדם במעגל הראשון יערות מאכל, תזונה בריאה, ואורח חיים בריא – שהם הליבה של עם האדמה. במעגל השני פרויקטים אקולוגיים, חינוך סביבה וכל דבר אחר שנראה לכם מתחבר 🙂

מימוש

הרצון הוא שהאתר הזה ישמש לחיבור בין אנשים שרוצים להיות חלק מהבנק. ועם הזמן נמצא איך לעשות את זה טכנולוגית בצורה הכי טובה. בינתיים מוזמנים ליצור קשר באמצעות הטופס. מומלץ ליצור קשר גם במייל – yaakov@im-haadama.co.il.

[/vc_column_text][contact-form-7 id="1743"][/vc_column][/vc_row]