גדיד, מסיק וחגיגות אחרות…

זמינות הפירות והירקות בשווקים הרגילו אותנו לקנות לפי הצריכה… אבל האם זה הגיוני כלכלית?

גדיד

d7a1d79ed7a84

גדיד הוא חגיגת קטיף התמרים. התמרים נקטפים בקיץ. בסתיו זמינים תמרים לחים. אלה תמרים טריים, אשר נמכרים בקירור ואפילו בהקפאה. בהמשך הסתיו מגיעים התמרים היבשים. אלה תמרים אשר יובשו ובכך אורח חיי המדף שלהם עולה מאוד. אפשר לאחסן אותו במשך כמה חודשים מחוץ למקרר (במיוחד בחורף). במקרר כשנה. במקפיא כשנה וחצי.

מסיק

Olive_harvest

המסיק היא חגיגת קטיף הזייתים. המסיק מתבצע ידנית כמו שרואים בתמונה או באמצעות מכשיר אשר מנער את הענפים. הזייתים נאספים מהקרקע, באמצעות יריעה המונחת שם.

לאחר המסיק, חלק מהזייתים מעובדים למאכל. בתהליך זה הזית מבשיל, מוציאים ממנו את הטעמים המרים וכובשים אותו. תהליך הכבישה משמר את הזית לתקופה ארוכה.

חלקו מגיע לבית בד. בבית הבד לוחצים את הזית ומפיקים ממנו שמן. איכות השמן נקבעת לפי חמיצותו. חמיצות של עד 0.8% מוגדרת בתור "שמן זית כתית מעולה". רמת האיכות הבאה נקרא כתית – עד 2% חמיצות.

החמיצות נקבעת מאיכות הזית. לא פחות חשוב מכך הוא תהליך ההכנה. התהליך האיכותי הוא כבישה קרה. באמצעות דחיסה והידוק בטמפרטורה של עד 27%.

שימוש בשמן

שמנים רגילים הנמכרים בשוק – שמן חמניות, קנולה וכד' – מרביתם נקראים שמן "מזוכך". זהו שמן שעובר עיבוד תעשייתי בטמפרטורה גבוהה. שמנים כאלה עשירים ברדיקלים חופשיים, בעלי נטייה להדבק לדפנות כלי הדם. בקיצור – לא מומלצים בכלל. להמשך קריאה.

שמן בכבישה קרה הם עדיפים לשימוש. אך יש לדעת, שעדיף לצרוך אותם בכמות קטנה. שמן הוא מרכיב מאוד חשוב בבנית הגוף שלנו. קרום התאים עשוי משתי שכבות של שומנים. כך הם מונעים כניסה לא מבוקרת של חומרים מסיסים.

עם זאת, עודף של שומנים מקשה על ספיגת חומרי ההזנה בתאים – הסוכרים. מה שיכול לגרום לעליית רמות האינסולין ובסופו של דבר גם לסכרת.

 

כתיבת תגובה

הרשמו לקבלת ניוזלטר

קבלו עדכונים על אירועים מעניינים ולמדו עוד קצת על החיבור לטבע

גדיד, מסיק וחגיגות אחרות…